Keegi meist ei ärka hommikul üles mõttega, et tahaks täna lapsega halvasti käituda. Muideks, ka lapsed ei ärka hommikul üles kindla plaaniga vanemaid närvi ajada. Laps, kes on vanematega turvalises ja lähedases suhtes, on avatud juhendamisele, mõjutusele ja koostööle. Tugev suhe vanemaga on lapsele otsekui Põhjanael, mis suunda näidates kujundab lapse moraalset kompassi ja väärtushinnanguid. Selline suhe toetab lapse arengut ja annab parima hüppelaua iseseisvaks eluks.
Just sellest see raamat räägibki – kuidas luua, hoida ja taastada lähedast ja armastavat suhet, jäädes samaaegselt lapse jaoks autoriteediks, kelle järgi laps loomupäraselt joondub.
“Rahumeelse vanemluse käsiraamatu” suhtepüramiidi kontseptsioon aitab lapsevanemal ja lapsel jõuda sellise suhteni. Suhtepüramiidil on neli taset ning need on omavahel hierarhilises seoses:
Raamatust leiad selged arusaamad ja juhised, kuidas olla lapsele turvaline täiskasvanu, millised on lapse kuus suhtevajadust ja kuidas neid täita, millised on eakohased ootused ja piirid ning kuidas jõuda sügava psühholoogilise läheduseni, mis kestab ka pärast lapse täiskasvanuks sirgumist.