Vähem stressi, võimuvõitlust ja süütunnet, rohkem armastust, ühtsust ja mõistmist: sinu teejuht rahumeelse vanemluseni

Mentorlusprogramm

Rahumeelne vanemlus 2.0: Toimivad tööriistad ja strateegiad rahumeelsele vanemale

Sinu elu pärast mentorlusprogrammi

Rahumeelse vanemluse praktiseerimiseks pead sa ise saama rahumeelseks vanemaks! Programmis läheneme sellele eesmärgile süstemaatiliselt ja praktiliselt, et selle lõpuks jõuaksid siia:

Parem
vaimne tervis

Lapsevanemaks olemine on väljakutseid pakkuv ja mõnikord kurnav roll. Siit saad toimivaid tööriistu ja praktikaid, et ennast ema/isana hästi tunda.

Vähem
reaktiivsust

Sul on nii oskused kui ka praktikad paremaks enesejuhtimiseks, et jääda ENAMIKES olukordades rahulikuks ning kontakti iseenda ja lapsega.

Vähem võimuvõitlust

Pidev vaidlemine ja vägikaika vedamine on emotsionaalselt väsitav nii sulle kui ka lapsele. Asendame selle hoopis vastastikuse austusega.

Harmoonilisem kodune õhkkond

Kellelegi ei meeldi kodused pinged. Koduse õhkkonna ning ka lapse ja vanema vahelise suhte eest vastutab alati täiskasvanu. Mida parem on sinu vaimne tervis, seda mõnusam on ka kodune õhkkond.

Suurem
usaldus

Laps otsib alateadlikult „Põhjanaela“, kelle järgi orienteeruda. Õpi, kuidas lapse usaldus välja teenida ja ta julgeb murega alati sinu poole pöörduda.

Parem
koostöö

Kärkimine ja karistused ei tööta, sest see paneb lapse “lukku”. Õpid märkama nii enda kui ka lapse vajadusi ning rahulikuks jääma, et saaksite jõuda koostööni.

Mina olen Tanel Jäppinen
– sinu mentor

Olen ettevõtja ja sertifitseeritud vanemlusmentor (parenting coach, Jai Institute of Parenting, 2018). Olen ka raamatu „Kuidas luua lapsega usaldusväärne ja tugev suhe“ autor. Eesti Kirjastuste Liit valis minu raamatu aasta käsiraamatuks 2023. Oma tasulise virtuaalse kogukonna ja kursustega olen toetanud enam kui 3000 Eesti pere püüdlusi rahumeelse vanemluse poole.

Ma olen abikaasa oma naisele, Maretile, kellega oleme suhtes olnud 22 aastat ning selle aja jooksul üheskoos kogenud unustamatuid “tippe”, aga ka kirjeldamatuid ja haigettegevaid “orge”, kuhu enam iial tagasi minna ei tahaks. Oleme nendest alati koos läbi tulnud ning nõustume mõlemad, et oleme paarina praegu lähedasemad kui kunagi varem.

Ma olen isa kolmele lapsele:

 • 9-aastane tütar, kes aitas mul saada parema kontakti iseenda emotsioonidega,
 • 7-aastane poeg, kes on minu suurimaks proovikiviks ja arengu katalüsaatoriks isana,
 • 6-kuune beebipoeg, kes on seni toonud minu ellu veelgi rohkem kohalolu ja hetkes olemist.

Minu lugu

Minu jaoks pole rahumeelne vanemlus tulnud loomulikult või iseenesest, kuna see ei olnud minu päritolupere muster. Olgugi, et minu vanemad andsid endast parima, tundsin lapsena puudust emotsionaalsest lähedusest. Lisaks kogesin ka perevägivalda.

Seetõttu olen olnud loomult võrdlemisi kiiresti süttiv, eriti oma lähedastega ning läbi selle olen teinud neile ka liiga.
Ma olen oma ettevõtja karjääri jooksul korduvalt ise läbi põlenud ning minu naine on kahe esimese lapsega kogenud sügavat sünnitusjärgset depressiooni.

Need on ka põhjused, miks ja kuidas ma jõudsin rahumeelse vanemluseni (ja mentorluse õpinguteni) – ma tahtsin enda lastele pakkuda teistsugust kogemust.

Ma olen pidanud neid rahumeelse vanemluse lähenemisi õppima ja harjutama ning oma varasemaid mustreid ümber kirjutama. Läbi järjepidevuse oleme jõudnud siia, kus me aeg-ajalt vaatame härdalt ja tänutundega oma naisega teineteisele otsa – kui äge on see, et me saame oma lastele pakkuda kõike seda, millest me ise lapsepõlves puudust tundsime!

Miks ma seda sinuga jagan?

Just sellepärast, et kui meie oleme enda peres suutnud kõigest sellest läbi tulla, et jõuda siia, kus me perena, paarina ja ema-isana täna oleme… siis suudad seda ka sina! Eriti, kui sa ei pea seda teekonda üksinda läbima.

Koos on lihtsam! Siin programmis oleme sulle toeks nii mina kui ka minu naine Maret ning kümned (ja võib-olla isegi) sajad teised pered, kellega koos seda programmi läbida.

Mul on hea meel, et ka sina soovid võtta vastutuse enda emotsioonide ja nende reguleerimise eest. Olen sellele teemale pühendanud mitmeid aastaid oma elust ja töötanud siiani mitme tuhande perega, mille tulemusena sündiski see programm, kuhu sind osalema kutsun.

Kellele Rahumeelne Vanemlus 2.0 mõeldud on?

See mentorlusprogramm pole kõigi jaoks ega saa aidata kõiki vanemaid. Võta hetk, et mõelda, kumma nimekirjaga sa rohkem samastud!

See programm
EI OLE sulle, kui…

Seevastu see programm
on just sulle, kui…

Kumma nimekirjaga sa rohkem samastusid?

Kui pigem teisega ja sa oled valmis olema see muutus, mida soovid oma peres näha, siis Rahumeelne Vanemlus 2.0 võib olla just see "elupäästja", mida oled otsinud.

Tule liitu minu ja kümnete teiste vanematega, et see rahumeelse vanemluse teekond ühiselt ette võtta! Koos on lihtsam!

Programmi kava

Programm sisaldab nii teoreetilisi videoloenguid kui ka interaktiivseid videokõnesid, kogukonna videokõnesid ning toimivaid praktikaid.

Igal nädalal keskendume ühele moodulile ja alamteemale.

1. nädal: minu vaimne tervis ja heaolu
2. nädal: minu aju stressisituatsioonis
3. nädal: krooniline ja situatsiooniline stress
4. nädal: mineviku “pagasist” vabanemine
5. nädal: praktikanädal
6. nädal: kriisikindel suhe lapsega
7. nädal: kuidas lapse emotsioone juhtida
8. nädal: piiride kehtestamine ja hoidmine empaatiaga
1. boonus: KAKS vanemat ÜHE hinnaga!

Meie eesmärk on toetada perekonda kui tervikut (mis iganes vormis see ka on). Soovi korral saad oma abikaasale/elukaaslasele eraldi kasutaja ja ligipääsu (sh podcastidele), et oleks lihtsam enda materjalide läbimisel järge pidada!

2. boonus: Lisamoodul: meie pere ühised väärtushinnangud.

Videoloeng ja töövihik, et perena selgitada välja ühised väärtushinnangud.

Tugevad pereväärtused on õnneliku ja armastava kodu aluseks. Need ühised ideaalid aitavad kujundada perekonna prioriteete, rituaale ja traditsioone.

(Avalik alates juunikuust)

3. boonus: rahumeelset vanemlust toetavad hingamispraktikad ja meditatsioonid.

Käputäis hingamispraktikaid ja meditatsioone nii sinule kui ka lapsele, et toetada rahumeelset vanemlust, stressimaandust ja tervislikku minapilti.

(Avalik alates maikuust)

4. boonus: perepiknikud juunikuus!

Programmi lõppedes (juunikuus) organiseerime kaks “lõpupiknikku” – ühe Tartus ja teise Tallinnas, et koos tähistada, muljetada ja mõnusalt aega veeta!

Liitu programmiga

Sinu tugigrupp 8 nädalaks!

299

Mis on “Rahumeelse vanemluse alustala” programm?

See on mentorlusprogramm, mis toob sinu pereellu positiivse muutuse. Kahe kuuga töötame läbi kõige olulised teemad, mis aitavad sul end ema/isa rollis superhästi tunda.

Grupi toel saad uued taipamised panna praktikasse ning harjutada uusi harjumusi ja eluviisi, mis toetab sind ka pärast programmi lõppu!

Õpid, kuidas hoida enda vaimset tervist, hoiduda kroonilisest stressist, öelda lahti oma lapsepõlve pagasist ning hoida lapsega lähedast ja turvalist suhet. Ühtlasi õpid ka, kuidas käituda konfliktisituatsioonides enesevalitsust kaotamata ning olukord uuesti kontrolli alla saada.​

Tanel on programmi vältel saadaval nii kogukonnas kui ka iganädalaste videokõnede ajal, mil saab küsida tuge üleskerkinud väljakutsete teemal või vanemluse teemal üldiselt.

Programmi jooksul teeme ka 2 naiste videokõnet, mille käigus naised saavad koos Maretiga (Taneli abikaasaga) turvalises ruumis oma/naisteteemadel arutleda. Nende kõnede eesmärk on pakkuda toetust ja kogukonna tunnetust.

Programmi jooksul teeme ka 2 meeste videokõnet, mille käigus mehed saavad koos Taneliga turvalises ruumis oma/meesteteemadel arutleda. Nende kõnede eesmärk on pakkuda toetust ja kogukonna tunnetust.

Programmi jooksul teeme veel 2 kogukonna videokõnet, mille käigus saame arutleda nii vanemluse kui ka programmi teemadel. Olenevalt grupi vajadustest võime aeg-ajalt jaguneda ka väiksematesse vestlusringidesse/jututubadesse, et saada rohkem toetust.

Programmi jooksul teeme veel 2 kogukonna videokõnet, mille käigus saame arutleda nii vanemluse kui ka programmi teemadel. Olenevalt grupi vajadustest võime aeg-ajalt jaguneda ka väiksematesse vestlusringidesse/jututubadesse, et saada rohkem toetust.

Programmi lõppedes (juunikuus) organiseerime kaks “lõpupiknikku” – ühe Tartus ja teise Tallinnas, et koos tähistada, muljetada ja mõnusalt aega veeta!

100% raha tagasi garantii

See töötab!

Olen selles programmis nii kindel, et annan sulle lubaduse: kui teed kogu programmi läbi, kuid oma pereelus ühtegi positiivset muutust ei näe, kannan sulle osalustasu 100% ulatuses tagasi. Selle eelduseks on, et sa teed programmi läbi.

Ekspertide kommentaarid

Roman Timofejev

Tunnetekeskne paariterapeut ja koolitaja


Taneli pühendumine vanemluse teemale isana ja mehena on imetlusväärne. Ta esindab kaasaegse “no nonsense” lähenemist vanemlusele ja kehastab ise 21. sajandi isa mudelit. Mulle meeldib tema valmisolek istuda teiste vanemate kogemuses, jäädes ise avatuks ja haavatavaks. Usun, et vanemad saavad Taneli programmist palju abi.

Katrin Tint

Katrin Tint

Psühholoog, paari- ja pereterapeut, õppejõud ja koolitaja

Kogu programmi ülesehitus on väga loogiline. Eraldi tahaksin välja tuua teema, millele me ei olnud kunagi teadlikult mõelnud – pere väärtushinnangud ja visioon. Selle teema läbi arutamine ja analüüsimine ühendas meie pere tervikuks, sest saime aru, et isegi kui päeva jooksul on kiire ja erimeelsusi tuleb ikka ette, oleme kõik ühes paadis – meil on ühised väärtused ja me liigume ühes suunas – see teadmine aitab näha ressursse, mitte puudusi, kokku hoida, mitte lahku kasvada.
Soovitan kõigile, kes soovivad liikuda teadlikumate suhete poole!

Matti Orav

Endine koolijuht, Holistiline terapeut ning Teadveloleku praktikate õpetaja ja praktik​

Mulle meeldib Taneli pere ja nende ellusuhtumine.  Ma näen, kuidas ta teeb oma asja kogu südamest. Talle on väga oluline, et meie kallis Eestis oleks lapsevanematel olemas tugi ja võimalus abi küsida, omavahel seda jagada ja olla üksteisel olemas. Tanelis põleb tuli kirgliku leegiga ja talle meeldib seda teha. Loodan, et Taneli ettevõtmist saadab edu ja tõesti toimub oluline mõtteviisi muutus meis kõigis, kuidas me oma kõige väiksematega paremini, rahumeelsemalt ja positiivsemalt hakkama saaksime.

Varasema (Lapsevanem 2.0) vanemlusprogrammi vilistlased

Programmi läbis aastatel 2018-2023 kokku 6 lendu ja enam kui 900 lapsevanemat.

Play Video
Simo (2 lapse isa)
Play Video
Merit ja Jürgen (2 lapse vanemad)
(3 tütre isa ja raamatu "MEES 4. KÕIK ON VÕIMALIK" autor)​

Meie pere jaoks oli Taneli antud kursuse juures üks tähtsamaid avastusi see, et meie oma elukaaslasega mängime rahumeelses vanemluses võtmerolli. Me küll alateadvuses teadsime seda, et nii peaks olema, aga puudusid oskused ja teadmised.  Kolme väikese põnniga mässates unustasime tihti ära iseenda ja oma kaaslase. Meie suhe lastega sai hoopis teise väärtuse, kui avastasime, et kui ise oled puhanud, siis järsku ei ajagi lapsed enam närvi 🙂

Tänud, Tanel, et andsid tööriistad ja harjutused, kuidas leida need asjad ja tegevused, mis meie energia-anumaid kiirelt taas täidavad. Ma sain sellest kursusest palju kulda veel juurde! Oskan jälgida laste tujusid ja mõista, mis neid reaktsioone tegelikult põhjustavad. Olla hoolivam elukaaslane ja parem isa. Soovitan kindlasti see kursus läbida ja omandada elukestvad tehnikad ja oskused luues rahumeelse keskkonna peredünaamikas.

(2 lapse ema)

Liitusin Lapsevanem 2.0 programmiga enda jaoks üsna hullumeelsel ajal, kui olin kahe väikse lapsega kodune – üks beebi ja teine värske kolmene.

Kahtlesin algul väga, kas mul on aega ja energiat see teekond ette võtta, aga teemad kõnetasid mind väga ja mõistsin, et kui ma ei tee seda praegu, siis ei tee ma seda mitte kunagi. Pealegi, olin juba niigi sellel teekonnal, valida oli vaid, kuidas minna edasi. Mina otsustasin, et mõistlikum ja mõnusam on seda teha koos mentoriga, kelle väärtushinnangud klapivad meie pere omadega, ja “kaaskannatajatega”, kellel on sarnased mured ja rõõmud.

Tagantjärele võin öelda, et see oli ainuõige otsus – programm aitas hoida fookust, sain mulle keerulisel ajal palju tuge, asjakohast nõu ja ka toredaid uusi tutvusi. Loodan väga, et olen oma lastele see positiivne ja rahumeelne vanem, keda nad väärivad – pingutan selle nimel jätkuvalt iga päev.

(3 lapse isa)

Vanemaks olemine on keeruline ja vastutusrikas ülesanne. Sageli tekib küsimus, miks see nii raske peab olema, kas kuidagi paremini ei saa?!

Eelnevalt olin omandanud omajagu teadmisi ja oskusi lastekasvatuse teemadel, aga puudus süsteemsus – ma ei teadnud milline lapsevanem ma soovin olla, teadsin vaid, milline ma ei taha olla. Lapsevanem 2.0 programmis pole “õigeid” ja “valesid” meetodeid, on  hoopis lihtsad ja praktilised ülesanded, teiste vanemate kogemused, elukogenud inimeste lähenemised.

See programm andis mulle raamistiku, millele oma vanemlus ülesse ehitada, 4 tugisammast millele toetuda: 1) suhe iseendaga, 2) paarisuhe, 3) suhe lastega ja 4) minu perekonna väärtused. Kui need asjad oled enda jaoks läbi mõelnud, siis annab see tohutult enesekindlust vanemana. Teadmine, kuhu sa lähed on olulisem, kui kuidas sa lähed. Meie peres on “kvaliteetaeg” saanud täiesti uue tähenduse ja seda ootan nii mina, minu partner kui ka minu lapsed. Ma olen rohkem hakanud väärtustama perekonnaliikmete omavahelisi suhteid. Ma tahan oma lastele olla parem vanem, kui seda olid minu vanemad mulle. Ma tänan Lapsevanem 2.0 programmi selle võimaluse eest!

(3 lapse vanemad)

Liitusime programmiga, et lastekasvatuse teemadesse koos sügavuti minna. Soovisime osata oma lapsi ka keerulisematel hetkedel mõista ning toetada. Saime oluliselt rohkem, kui olime osanud oodata. Sellest kujunes meie iganädalane südamest-südamesse vestlus.

Teemad olid olulised ja sisukad. Juba esimene moodul raputas meid ja mõistsime, kui tähtis on iseenda ja oma paarisuhte eest hoolitsemine, et see on kõige alus – vundament kõigele järgnevale!

Saime kuhjaga nippe, kuidas oma pere elu mõnusamaks muuta, hakkasime üksteist ja oma lapsi paremini mõistma (sh läbi lapse aju arengu) ning plahvatusohtlikumaid olukordi tulemuslikumalt lahendama.

Programmist on möödas pool aastat, kuid selle mõju tunneme tänaseni, muu hulgas veetsime just iga lapsega üks-ühele kvaliteetaega selle sügavamas tähenduses ja laste nägudest on näha, kui hindamatu väärtusega see neile on!

Programmi läbimine muutis meie pere lähedasemaks, meid vanemana enesekindlamaks ja ühte-hoidvamaks. Väga hea investeering oma pere ühtekuuluvusse ja suhetesse!

Korduma Kippuvad Küsimused

1. Kellele see programm mõeldud on?

Kõige rohkem on sellest programmist kasu lapsevanematel, kes pole oma praeguse olukorra või vanemlus-kogemusega päris rahul ning on avatud meelega ja valmis oma käitumist muutma. Just see viimane osa on olulise tähtsusega –  taipamised ja meeldetuletused on vaja praktikasse panna.

Me ei saa oodata teistsuguseid tulemusi, kui me ei muuda enda käitumist ega lähenemisi.

Kui sa tunned, et sul on kõik paigas ja kasvuruumi pole, siis see programm pole sulle.

Kursus on enamasti kindla struktuuriga programm, mis keskendub spetsiifiliste teadmiste või oskuste edasiandmisele läbi loengute, õppematerjalide ja harjutuste.

Mentorlusprogramm seevastu on praktiline ja tihtipeale paindlikum õppimisvõimalus, mis keskendub rohkem osalejate eesmärkide saavutamisele ja personaalsele arengule. Mentorlusprogrammis on suurem rõhk mentori ja osalejate vahelisel suhtlemisel, pakkudes juhendamist, toetust ja praktilist nõu vanemluse teekonnal. Programm hõlmab lisaks videoloengutele veel virtuaalseid grupikohtumisi (eraldi isadele ja emadele, aga ka kogu grupi kohtumisi), grupiarutelusid, küsimuste-vastuste videokõnesid ning praktilisi tegevusi, mille eesmärk on aidata osalejatel näha soovitud tulemusi.

Üks erinevus on kindlasti see, et tegemist pole pelgalt kursusega, mille eesmärk on anda edasi teadmisi (vt ka eelmist küsimust ja vastust).

Kui enamus koolitusi keskendub vanemlike oskuste õpetamisele, siis teiseks erinevuseks on see, et käesolevas programmis alustame lapsevanemast endast – vundamendist. Igasugune muutus algab meist endist! Alles programmi lõpus võtame ette kaks lapsevanemate suurimat väljakutset: lapse suured emotsioonid ning piiride kehtestamine ja hoidmine empaatiaga.

Kolmas suur erinevus on see, et valdav osa tööst käib virtuaalselt, mis teeb selles osalemise tänapäevase kiire elutempo juures väga lihtsaks ja mugavaks. Materjalid on saadaval nii video- kui ka audioformaadis (podcastina) ja PDF failina.

Selleks, et mõlemad lapsevanemad saaksid programmist osa võtta, ei pea lapsehoidjat otsima. Programmi järelkuulatavaid osasid ja videokõnede salvestusi saab kuulata kasvõi tööle või koju sõites või koeraga väljas jalutades. Ehk siis lühidalt – mugavus.

Järelmaksu ja “Maksa hiljem” võimalusi vahendab meile Montonio Finance OÜ ja Inbank.

Soovides kasutada ostu eest tasumisel järelmaksu, tee nii:

 • lisa soovitud toode (programm) ostukorvi;
 • järgmisel lehel vajuta nuppu “vormista tellimus”;
 • vali ostukorvis makseviisiks “Järelmaks” ja vajuta “Esita tellimus”;
 • järgmisel ekraanil saad valida soovitud sissemakse suuruse (0-50%), makseperioodi (3-72 kuud) ja maksekuupäeva;
 • vajuta “Kinnitan”;
 • vajuta “Edasi”;
 • seejärel tuvasta oma isik kas Smart-ID, Mobiil-ID või ID-kaardiga;
 • sisesta oma andmed;
 • esita avaldus.

Seejärel saad ostukorvist lahkumata järelmaksu vastuse. Pakkumise ja tingimused

tutvu pakkumiste sisu ja tingimustega, vali enda jaoks sobivaim ja lõpeta ost.

Järelmaksu tingimused

Intress 11.9% laenusummalt

Soovides kasutada “Maksa hiljem” (sellega ei kaasne kasutajale ühtegi lisakulu):

 • vali makse valikutset “Maksa hiljem, lisatasudeta”; 
 • vali, kuidas soovid maksta (ühes, kahes või kolmes osas). Esimene makse on igal juhul järgmisel kuul;
 • vajuta “Esita tellimus”;
 • järmisel ekraanil kontrolli üle maksed ja nende kuupäevad ning vajuda “Edasi”;
 • seejärel tuvasta oma isik kas Smart-ID, Mobiil-ID või ID-kaardiga;
 • sisesta oma andmed;
 • esita avaldus.

Tanel on aktiivne programmi kogukonnas (Facebooki grupis) ning viib läbi nii kogukonna arutelukõnesid, iganädalaseid küsimuste-vastuste videokõnesid kui ka meeste videokõnesid. Naiste videokõnesid viid läbi Taneli abikaasa Maret.

Kogukonda saab postitada ka anonüümseid küsimusi ning delikaatsemate teemadega on võimalik võtta ühendust otse Taneliga.

Kui programm ei vasta ootustele, on kliendil õigus esimese 14 päeva jooksul (alates liitumisest) igal hetkel programm katkestada ja raha tagasi saada. Programmi tühistamisel kaotab klient ligipääsu programmi materjalidele ja kogukonnale.

Pärast esimese 14 päeva möödumist kehtib kliendile “100% raha tagasi garantii”. Kui sa oled programmi täies mahus kaasa teinud, kuid oma peres positiivseid muutusi ei näe, on sul õigus programmi maksumus tagasi küsida.

Programmi läbimist kontrollime täidetud töölehtede ning videosisu läbimise põhjal. Sellest soovist tuleb teada anda e-posti aadressil: [email protected]

Kogu programmi materjalid jäävad ligipääsetavaks ka pärast kursuse lõppemist. Saad alati materjalide juurde tagasi tulla, kui midagi on meelest läinud või kui mingi teema jäi vahele.

Kui mingil põhjusel peaksime tulevikus programmi keskkonna kinni panema, siis enne seda saadame kõikidele osalejatele lingi, kust nad saavad materjalid ühe koondfailina enda arvutisse alla laadida.

Liitu programmiga

Sinu tugigrupp 8 nädalaks!

299
Kõik õigused kaitstud © Tanel Jäppinen